Naše sladká iluze spojenectví s NATO

9. 05. 2014 21:40:44
Nová světová válka by přišla po několikatýdenním či měsíčním napětí mezi mocnostmi.První fáze uderu by byla pravděpodobně ze vzduchu raketami nebo letadly.Cílem by byly vojenské raketové a radarové základny, letiště, vojenské velení a pak energetická sít státu(elektřina, plyn),dopravní uzly a telekomunikační sít.

Primární lidské ztráty by nemusely být vysoké,ale sekundární škody by byly obrovské.

Lidé bez elektřiny,topení, nešla by televize ani internet,mobily by ohluchly,nenatankovali by jsme benzín,

zkolabovala by bankovní sít,nešlo by vybrat si peníze,pekárny bez plynu, veřejná doprava kolabuje.

Přestala by fungovat justice,policie a státní uřady.Nastalo by rabování zavřených obchodu a pokud by stát rychle nereagoval,pak by přišel i hlad.

Clověk v ohrožení ztratí rychle svoje civilizační a společenské zvyky a začne jednat jako predátor- s jedinou prioritou- a tou je přežít.V boji o přežití pak fungují jiná pravidla, na která jsme zvyklí.

Pro naši společnost by to byl obrovský šok.Nešla by televize ani rozhlas.S vyjímkou středních a krátkych vln na obyčejném tranzistoráku s baterkama.Tam by se dalo zachytit vysílání stanic z celého světa.A tímto zpusobem by se dostaly informace k lidem ze zasažené oblasti.

Ovšem jen v případě, že nedojde k použití nuklerních zbraní, které by vyřadily elektroniku kompletně,včetně televize, rádia a PC.

Lidé by se měli spolehnout na sirény,ale v případě masívního utoku lze i tuto ochranu ...

Dopravní a železniční uzly jsou narušeny,lékařska péče je omezená,v dusledku nedostatku pitné vody hrozí epidemie.Jako v každé dosavadní válce jsou použity všechny zbraně,vč. konvenčních po jaderné i biologické.

Zijeme opravdu ve sladké a bláhové iluzi, že NATO je garantem naší bezpečnosti.

Vezměme si čistě teoreticky následující model a spekulativní analýzu:

Rusko anektovalo Krym pomocí neoznačených "zelenych mužiku" a s těmi proniká dál na jih a východ Ukrajiny.Jsou známa Putinova slova o rozpadu SSSR jako katastrofě století.A celý svět sleduje, jak Rusko postupně obsazuje své bývalé satelity.

Západní Evropa žije v domnění, že Putin si rozdmýcháváním vášní a nepokoju na Ukrajině připravuje vojenský vpád na JV Ukrajinu.

Evropa a svět Putina podcenují.Je to člověk se strategickým myšlením a s mnoha překvapeními.

Putinovým nepřítelem není Ukrajina jako taková,ale Západ a NATO.

Pokud by se mu podařilo porazit vojensky NATO v Evropě,bývalé kolonie SSSR by mu spadly samy a bez boje do klína.Pokud by se snažil dlouhé měsíce nebo roky dobývat své bývalé kolonie,měl by Zapad čas na změnu své bezpečnostní politiky a byl by na ruskou imperiální politiku daleko lépe připraven.V současné fázi není Evropa jako taková se ucinně bránit ruské armádě.A Obama dává najevo,že se nemíní vojensky v Evropě angažovat.

Je zvláštní, že ruská armáda na hranicích s Ukrajinou, která se masívně posiluje přísunem nových jednotek na Krymu, nevzbuzuje podezření,že se muže jednat o vojenské síly,které nejsou určené k anexi

Ukrajiny, ale k napadení západní Evropy.A tedy počátkem nové války.

Po prvotním uderu na energetické zdroje a telekomunikace by pozemní ruské síly postupovaly v několika směrech.Jistě přes Polsko,ale i Slovensko a naši republiku.A NATO by zareagovalo vojensky na přítomnost Rusu u nás a našich sousedu.

Naše geografická poloha z nás činí "nárazníkové pásmo".Ani východ a ani západ.

Ty nejtěžší boje by se odehrávaly právě ve střední Evropě.Nedělám si iluze,že v těchto bojích by Západ chránil především sám sebe.

Facit: desetitisícová armáda na hranicích Ukrajiny a vyzbrojený Krym nemusí sloužit jen k odstrašování Ukrajiny, ale muže se stát invazívní armádou do střední Evropy a počátkem globálního konfliktu.

Spoléhat na existující nebezpečí od našich vlád není možné.Ač disponují těmi nejlepšímí tajnými informacemi, tak v rámci obav z hysterie zveřejnují jistě jen minimum informaci.

A jak by lidstvo dopadlo po 3. světové válce?S obrovskými ztrátami by asi přežilo,ale jako civilizace,na kterou my všichni jen pliveme,by se vrátilo několik století zpátky.

Přeji svým čtenářum slunný a pěkný víkend.

Autor: Josef Parák | pátek 9.5.2014 21:40 | karma článku: 12.35 | přečteno: 978x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Malé lidské setkání...(aneb Něco k těm- jako že "nepřizpůsobivým")

Hned na úvod musím říct, že je mi odporné slovo -"nepřizpůsobivý". A záměrně ho v nadpise dávám do uvozovek. Nálepkování tohoto druhu - nebrat!

22.10.2019 v 21:42 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 284 | Diskuse

Beata Krusic

Jak Josef Zíma pochopil jednu mojí nohu...

Aneb Jak mi Josef Zíma dodal klid a jistotu... (A ne jen tehdy, když mě lidsky pochopil, ale v podstatě neustále mi do života přinášel štěstí..., protože tu jeho radost v hlase, jsem vnímala celý život!

22.10.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.08 | Přečteno: 508 | Diskuse

Michal Pohanka

Pozoruhodné změny v chování mužů, když si chtějí zaš...pásovat

Nezaslouží si snad i použitelná hajzlmamá s IQ splachovadla svých patnáct minut slávy? Jistěže ano! Jen pro takové chvíle přece stojí za to žít. Jen pro takové chvíle přece stojí...

22.10.2019 v 13:29 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 1053 | Diskuse

Jiří Turner

Mediální ghetto

Svoboda projevu a svobodný přístup k informacím nejsou žádnou zárukou svobodného myšlení. Myslím, že mnoho lidí tuto svobodu nepotřebuje a možná ani nechce. Někomu třeba komplikuje život i možnost volby.

22.10.2019 v 11:15 | Karma článku: 11.83 | Přečteno: 413 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kurdové mají obdobné problémy jako měli řečtí Makedonci

Dívám se na plačící ženy, jejich děti, zoufalé muže, kteří utíkají před bombardování v Sýrii. Je mi jich skutečně líto. Poslouchám v TV pár Kurdů, kde se dozvídám, že jim Turci nepovolili kurdská příjmení. Historie se opakuje.

22.10.2019 v 10:42 | Karma článku: 15.38 | Přečteno: 386 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2235

Zdravotník ,Evropan,křestan,který jde často proti proudu. S proudem plují často leklé ryby.

Najdete na iDNES.cz